Homepage / Obec Žampach / Chodník a zárubní zeď u čp.27 Žampach

Chodník a zárubní zeď u čp.27 Žampach

Stavební akce "Chodník a zárubní zeď u čp.27 Žampach"

stavební práce byly dokončeny koncem roku 2020.

Na začátku r.2020 bylo provedeno nové výběrové řízení (VŘ) na zhotovitele stavební zakázky, ve kterém bylo  osloveno 9 dodavatelů, výběrového řízení se zúčastnili dva uchazeči. Na základě posouzení nabídek bylo dne 21.2.2020 rozhodnuto, že vítězem VŘ se stala firma A.B.V. spol. s.r.o. Ústí nad Orlicí.

V první etapě prací bylo postupně odbouráno oplocení na vrcholu zdi, byla rozebrána stávající pískovcová zeď, odebrána zemina a postupně od nejnižšího místa (vjezdu k nemovitosti čp.27) vybudovány nové základy a betonová opěrná zeď.

Ve druhé etapě prací byla betonová opěrná zeď obložena pískovcovým kamenem a následně byl vybudován bezbariérový chodník podél zdi . Nad chodníkem jsou umístěny dva nové stožáry veřejného osvětlení.

Na tuto stavební akci byla přidělena obci Žampach dotace z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výzvě č.13  MAS Orlicko - program "Bezpečné silnice a chodníky", dotace ve výši cca 1 190 tis Kč.

Současně náklady stavby (po ukončeném výběrovém řízení na dodavatele) byly vyčísleny na cca 2 500 tis Kč.

Díky realizaci projektu - výstavby bezbariérového chodníku s potřebnou opěrnou zdí, došlo ke zvýšení bezpečnosti (chodců) podél komunikace III.tř 31014 Žampach směr České Libchavy. Chodník spojuje nejdůležitější místa v obci = zastavěné části obce, obchod Konzum a zastávky veřejné dopravy. Chodník byl v této nové části současně nasvětlen veřejným osvětlením a zvýšila se tak současně bezpečnost v brzkých ranních a pozdních a večerních hodinách.